Czy warto wziąć udział w szkoleniu na certyfikowanego technika okablowania (CCTT)?

Bycie na bieżąco z najważniejszymi osiągnięciami technologicznymi w zakresie infrastruktury okablowania sieciowego pomaga Tobie  i Twojej firmie zachować aktualność i konkurencyjność. Jednym ze sposobów na to jest udział w akredytowanym programie szkoleniowym i certyfikacyjnym, takim jak szkolenie Fluke Networks Certified Cabling Test Technician™ (oraz nowość – szkolenie recertyfikacyjne).

Podczas gdy szkolenia i egzaminy mogą wydawać się kosztowne, jeśli mierzy się je czasem spędzonym z dala od klientów, certyfikacja może być niezwykle cennym potwierdzeniem Twoich umiejętności i doświadczenia. Czy korzyści płynące ze szkoleń certyfikacyjnych są tego warte? Przyjrzyjmy się temu.

 

 

Szkolenie na testera okablowania

 

Certyfikacja jest bardziej wartościowa i mniej kosztowna niż mogłoby się wydawać.

Certyfikowani technicy posiadają aktualną wiedzę

Jest kilka powodów, dzięki którym szkolenia certyfikacyjne mogą okazać się lepsze niż stopnie naukowe, czy nawet doświadczenie praktyczne, które nie jest poparte odpowiednią wiedzą. Szkolenia certyfikacyjne integrują najnowsze standardy branżowe i najlepsze praktyki. Aktualny certyfikat pozwala potencjalnym klientom i pracodawcom ocenić realny stan Twoich umiejętności. Świadczy on o poziomie zrozumienia i wiedzy specjalistycznej, co sprawia, że Ty (i Twoi pracownicy) jesteście bardziej wydajni, skuteczni i wartościowi w terenie. Jest to szczególnie ważne w przypadku krytycznej infrastruktury okablowania sieciowego, na której opiera się nasz świat.

Dlatego właśnie firma Fluke Networks jest tak wielkim zwolennikiem ciągłych szkoleń – i dlatego opracowaliśmy program Certified Cabling Test Technician (CCTT) wokół naszych rozwiązań Versiv™ Cabling Certification System i LinkWare™ Cable Test Management Software. Kursy te nie tylko poprawiają umiejętności instalacyjne i diagnostyczne w zakresie okablowania, ale także zwiększają efektywność i produktywność techników, którzy testują, certyfikują i rozwiązują problemy systemów okablowania strukturalnego.

 

Zapisz się

 

 

 

Certyfikacja świadczy o aktualnych umiejętnościach kolegów z zespołu, pracodawców i klientów.

 

Technicy z certyfikatem CCTT mogą zrobić więcej

Certyfikowani technicy mogą być bardziej skuteczni w terenie, ponieważ lepiej rozumieją najlepsze praktyki i efektywniej wykorzystują swoje narzędzia.

  • Mogą wykonywać pracę szybciej, dzięki najbardziej efektywnemu wykorzystaniu najnowszych funkcji Versiv i możliwości oprogramowania LinkWare.
  • Mogą dostarczać wyniki testów, które są akceptowane przez producentów i klientów, unikając wykonywania ponownych i kosztownych testów.
  • Mogą zakwalifikować się do projektów, które wymagają certyfikacji CCTT.

Jeden z kierowników projektu zdradził nam: “Od czasu wzięcia udziału w kursie, zaufanie naszego zespołu znacznie wzrosło, a moja potrzeba pomocy w rozwiązywaniu problemów w terenie spadła niemal do zera, co pozwoliło mi zaoszczędzić 6-10 wyjazdów w miesiącu.”

Technicy CCTT mogą zarobić więcej

Posiadanie certyfikatu nie tylko sygnalizuje, że technik może zrobić więcej, ale może także oznaczać, że więcej zarabia. Według najnowszego badania Fluke Networks Salary Survey for Structured Cabling Professionals, absolwenci kursu CCTT odnotowali zarobki o 27% wyższe niż technicy bez certyfikatu CCTT. Certyfikat jest również cenny dla posiadaczy BICSI Registered Communications Distribution Designer, którzy zarabiali o 17% więcej niż Ci bez certyfikatu.

 

 

Około dwie trzecie respondentów badania zgłosiło, że pracuje na stanowiskach, na których wymagany jest certyfikat CCTT. Jego posiadanie może być czynnikiem decydującym przy wyborze partnera biznesowego dla projektu.

Skuteczne szkolenie daje więcej wyników, które nie zostają odrzucone

“Versiv ma bardzo szeroki zakres zastosowania. Nawet jeśli jesteś doświadczonym elektrykiem, może to być prawdziwe wyzwanie, by umieć wykorzystać poprawnie wszystkie jego funkcje”, mówi ekspert instruktor Mike Pennacchi, który opracował i rozwijał program CCTT z Fluke Networks przez ponad 12 lat.

 

Zdobywaj wiedzę

Zapisz się na nabliższe szkolenie CCTT w Polsce

Czytaj więcej o szkoleniu CCTT

Skontaktuj się z nami w sprawie szkoleniaInvite & Earn

X
Signup to start sharing your link
Signup
background banner image
loading gif

Available Coupon

X

Głodny wiedzy z branży sieciowej?

Dostaniesz od nas tylko najnowszą, sprawdzoną wiedzę, informacje o nowych promocjach Fluke i szkoleniach. Bez spamu.

Przeczytałem i akceptuję Politykę Ochrony Danych firmy ASSMANN.*