assmann.pl | spawanie.assmann.pl | shop.assmann.pl |

Wyniki testów z gwiazdką

Jeśli wartość testu znajdzie się w zakresie dokładności testera zostanie oznaczone gwiazdką (*).  Jest to wymóg norm ANSI/TIA/EIA-568-B i IEC 61935-1.

 

 

Sprawdźmy która para posiada marginalną wartość NEXT na poziomie 1.9 dB:

 

 

Aby lepiej zrozumieć problem narysujmy wykres i zaznaczmy limit na czerwono. Następnie dodajmy obszar reprezentujący zakres poziomu dokładności testera i zaznaczmy go na żółto. Jeśli wynik pomiaru pojawi się w tym zakresie zostanie oznaczony gwiazdką (*). Bardzo ważnym świadomość, że szerokość tego zakresu zmienia się wraz ze zmianą częstotliwości.

Zakres dokładności parametru NEXT dla testera serii DTX z adapterami permament link kat. 6A

Umieśćmy powyższy wynik dla pary 3,6-4,5 na tym wykresie:

 

Zakres dokładności

 

 

Wynik testu €žwpada€ w zakres dokładności testera dlatego w podsumowaniu pomiaru pojawia się gwiazdka.

Ponieważ dokładność zależy od częstotliwości, możliwym jest uzyskanie dwóch wyników pomiarów o tej samej wartości granicznej lecz tylko w jednym z nich raport będzie oznaczony gwiazdką.

Wartości poziomu dokładności zostały ustalone na podstawie niezależnej weryfikacji przeprowadzonej przez  Underwriters Laboratories (UL).

Kontakt

office@assmann.pl
tel. 71 326 71 40
kontakt »

Wypożycz tester

W celu wypożyczenia testera skontaktuj się z nami:

office@assmann.pl
tel. 71 326 71 40
wypożycz tester »

Szkolenia

Firma ASSMANN jest jedynym oficjalnym certyfikowanym organizatorem szkoleń CCTT Fluke Networks (Certified Cabling Test Technician) w Polsce.

zobacz szczegóły »

Newsletter

Poinformujemy Cię o terminach zbliżających się szkoleń CCTT, promocjach, nowościach i podeślemy trochę wartościowej wiedzy. Zapisz się!