assmann.pl | spawanie.assmann.pl | shop.assmann.pl |

Mapa połączeń AC

Mapa połączeń AC

Funkcja dostępna w testerach DTX z oprogramowaniem wersji 2.52. Aby uzyskać poprawne wyniki program LinkWare powinien być w wersji 6.2.

Mapa połączeń AC pozwala na:

 • Zapewnienie, iż okablowanie wspiera usługi takie jak Power over Ethernet
 • Testowanie okablowania PoE względem standardów TIA/EIA nawet z podłączonym zasilaniem Midspan
 • Szybkie rozwiązywanie problemów usług PoE za pomocą jednego narzędzia

Zasilacze Midspan blokują sygnały DC transmitowane przez tester celem wykonania testu mapy połączeń. Bez wyniku tego testu szereg błędów okablowania może pozostać niewykryta. Błędy te mogą spowodować opóźnienie uruchomienia usług PoE i/lub zwiększyć ich koszt. Błędy w okablowaniu, które pojawią się po uruchomieniu usługi mogą spowodować jej unieruchomienie i utrudnić znalezienie błędu.

Funkcjonalność €žMapa połączeń AC€ pojawiła się w wersji oprogramowania 1.41. Zastosowano w niej innowacyjne algorytmy i techniki, które pozwoliły przełamać bariery powodowane przez zasilacze Midspan. Wyniki pomiaru Mapy połączeń AC dają jednoznaczną odpowiedź czy dane okablowanie spełnia wymagania usług PoE, czy nie. Program LinkWare z otrzymanych danych generuje obszerny raport jakości okablowania. Adapter DTX-NSM nie jest wymagany do przeprowadzenia pomiarów Mapy połączeń AC.

W kolejnym kroku możemy użyć adapter DTX-NSM i zweryfikować zasilacze typu Endspan i Midspan celem weryfikacji czy dostarczane przez nie napięcie zgodne jest ze standardem PoE IEEE 802.3af.

 

Kiedy nie używać tej funkcjonalności €“ WAŻNE

Funkcjonalność ta musi być wyłączona zawsze gdy nie testujesz przez urządzenia PoE ponieważ test będzie trwał dłużej. Jeśli w sieci znajduje się urządzenie Midspan 100Base-TX,  które dostarcza zasilenia przez pary 4,5 i 7,8 nie możesz użyć funkcji Mapa połączeń AC. Producent urządzenia odizolował zupełnie wejście i wyjście tych dwóch par. W Limit testu -> Aplikacje znajdziesz opcję testowania tylko dwóch par.

 • POE 2-Pair Cat 5e Channel
 • POE 2-Pair Cat 6 Channel
 • POE 2-Pair Cat 5e Perm. Link
 • POE 2-Pair Cat 6 Perm. Link

Nie można używać funkcji Mapa połączeń AC z limitami TIA kat.6, 6A lub klasą E, EA. Parametr Return Loss zawsze będzie dawał wynik negatywny, błąd ten nie jest powodowany przez tester. Znamionowa prędkość transmisji urządzeń zasilających to najczęściej 1000Base-T, będą więc powodować większe wartości Return Loss niż jest to dozwolone dla kat.6, 6A lub klasy E,EA.

 

Jak jej używać?

Celem uruchomienia funkcji Mapa połączeń AC przekręć pokrętło na SETUP->Kabel skrętkowy->druga zakładka->Mapa połączeń AC->włącz

 

 

 Podłącz tester do testowanego toru i wciśnij Autotest.

 

 

Gdy uruchomiona jest funkcja Test mapy AC:

 • Czas testowania może być nieznacznie dłuższy
 • Niektóre testy jak np. rezystancja będą nieaktywne
 • Autotest nie zostanie zatrzymany jeśli zostanie wykryty błąd mapy połączeń
 • Test Mapa połączeń AC wymaga użycia jednostki zdalnej
 • Test ekrany jest nieaktywny

Wynik testu mapy połączeń AC jest podobny do standardowego testu mapy połączeń.

 

 

Rozwarcia w kablu będą raportowane dla pary a nie dla poszczególnych żył:

 

 

W niektórych przypadkach raportowanie błędów dostarczane przez Mapę połączeń AC będzie mniej jednoznaczne. Na przykład, jeśli jedna żyła jednej pary będzie zwarta z żyłą innej pary Mapa połączeń AC zasygnalizuje zwarcie wszystkich czterech żył.

 

 

 Jeśli tester wykryje wiele błędów mapy połączeń, może wyświetlić okno diagnostyczne zamiast okno mapy połączeń.

 

Kontakt

office@assmann.pl
tel. 71 326 71 40
kontakt »

Wypożycz tester

W celu wypożyczenia testera skontaktuj się z nami:

office@assmann.pl
tel. 71 326 71 40
wypożycz tester »

Szkolenia

Firma ASSMANN jest jedynym oficjalnym certyfikowanym organizatorem szkoleń CCTT Fluke Networks (Certified Cabling Test Technician) w Polsce.

zobacz szczegóły »

Newsletter

Poinformujemy Cię o terminach zbliżających się szkoleń CCTT, promocjach, nowościach i podeślemy trochę wartościowej wiedzy. Zapisz się!