assmann.pl | spawanie.assmann.pl | shop.assmann.pl |

ACR-F, określany uprzednio jako Equal Level Far End Crosstalk (ELFEXT)

W czerwcu 2008, Fluke Networks wprowadził nową nomenklaturę ACR-F zgodnie z definicją normy ANSI/TIA-568-B.2-10 i nadchodzącej ANSI/TIA-568-C, jak również pozostałych norm europejskich i międzynarodowych. ACR-F jest akronimem Attenuation Crosstalk Ratio Far-end.

 

ACR-F nie jest parametrem mierzonym lecz kalkulowanym. Jest wynikiem odejmowania wartości tłumienności pary zakłócanej od przesłuchu zdalnego (FEXT) tej pary i pary sąsiadującej.

Rozważ pomiary FEXT i Tłumienności dwóch łącz zbudowanych z tych samych komponentów, o tej samej jakości wykonania, lecz o różnych długościach.

 

Przykład 50 metrowego łącza

                FEXT = 45 dB      Tłumienność = 11 dB

                ACR-F = 45 €“ 11 = 34 dB

 

Innym sposobem zrozumienia parametru ACR-F jest wyobrażenie sobie go jako zdalnego ACR:

 

 

Interpretacja wyników

Porównaj wyniki pomiarów wykonanych z dwóch stron łącza z odpowiednimi limitami ISO lub TIA. Zostało wykonanych 12 pomiarów z każdej strony, w sumie 24. Jest tak ponieważ Tłumienność może w nieznaczny sposób zależeć od tego która para jest zasilana. Więc na przykład tester zasila parę 1 i bada parę 2 na zdalnym końcu. Następnie zasila parę 2 i sprawdza parę 1 na zdalnym końcu.

 

 

 

Zbyt wysoki poziom ACR-F wskazuje na nadmierny poziom tłumienności lub wyższy od oczekiwanego poziom FEXT, lub oba jednocześnie.

 

Zalecenia diagnostyczne

Doświadczenie pozwala nam stwierdzić, że najczęstszym powodem występowania błędów ACR-F jest kabel.

Kontakt

office@assmann.pl
tel. 71 326 71 40
kontakt »

Wypożycz tester

W celu wypożyczenia testera skontaktuj się z nami:

office@assmann.pl
tel. 71 326 71 40
wypożycz tester »

Szkolenia

Firma ASSMANN jest jedynym oficjalnym certyfikowanym organizatorem szkoleń CCTT Fluke Networks (Certified Cabling Test Technician) w Polsce.

zobacz szczegóły »

Newsletter

Poinformujemy Cię o terminach zbliżających się szkoleń CCTT, promocjach, nowościach i podeślemy trochę wartościowej wiedzy. Zapisz się!