assmann.pl | spawanie.assmann.pl | shop.assmann.pl |

MicroScanner PoE - testowanie okablowania opartego na PoE

Fluke Networks zaprezentował nową generację MicroScannera, który umożliwia szybkie, łatwe i przejrzyste testowania okablowania opartego na PoE. MicroScanner PoE podaje maksymalną klasę mocy, jaką przełącznik może zapewnić w specyfikacjach 802.3af, 802.3at i 802.3bt oraz wyświetla klasę 802.3 PoE (0-8) lub napięcie z pasywnych źródeł PoE. Pozwala to technikom na sprawdzenie dokładnych problemów, które mogą mieć wpływ na instalację opartą na PoE. MicroScanner PoE dostarcza również informacji na temat dostępnych usług do 10G Ethernet, zapewniając, że dana sieć jest w stanie sprostać wszystkim potrzebom użytkowników.

Sprawdzenie kabli i połączeń

Dzisiejsi technicy łączności mają więcej problemów do rozwiązania niż tylko okablowanie. Muszą oni wykluczyć cały szereg problemów związanych z kablami i usługami, zanim określą przyczynę problemu z łącznością. Gdzie kabel jest uszkodzony? Czy wszystkie przewody są prawidłowo zakończone? Czy na odległym końcu znajduje się przełącznik? Czy dostępne jest PoE? Urządzenia MicroScanner2 i MicroScanner PoE zapewniają technikom obraz do weryfikacji najbardziej popularnych obecnie usług głosowych, transmisji danych i wideo.

Skrócenie czasu trwania testu i zmniejszenie liczby błędów użytkownika

Dawniejsze testery do sprawdzania kabli zmuszają użytkowników do przełączania pomiędzy różnymi trybami pracy (nawet czterema) w celu obejrzenia wszystkich wyników testu. Nie tylko spowalnia to proces testowania, ale również powoduje frustrację i błędy użytkownika. Seria MicroScanner przeciwstawia się tej konwencji, wyświetlając na jednym ekranie kluczowe wyniki testów – mapę przewodów, długości par, odległość do uszkodzenia, identyfikator kabla i urządzenia końcowe.

Zlokalizuj schowane kable w kilka sekund

Seria MicroScanner posiada wbudowane funkcje cyfrowego i analogowego tonowania IntelliTone™ w celu precyzyjnego zlokalizowania praktycznie każdego kabla lub pary przewodów, niezależnie od środowiska pracy. Tryb cyfrowy służy do lokalizacji wysokiej klasy okablowania danych (kat. 5e/6/6A) w wiązkach lub przy przełącznikach, tablicach połączeń lub gniazdach ściennych. Można też użyć trybu analogowego w okablowaniu klasy głosowej (kat. 3 i poniżej), jak również w okablowaniu koncentrycznym (tylko MicroScanner²), zabezpieczającym/alarmowym oraz okablowaniu głośników.

Rzadsza naprawa lub wymiana narzędzi

Przy wszystkich nadużyciach, na jakie narażasz swoje narzędzia, nie możesz sobie pozwolić na to, aby były zbyt delikatne. Seria urządzeń MicroScanner jest wyposażona w gumowy futerał owinięty wokół urządzenia, który sprawia, że MicroScanner jest odpowiednim narzędziem nawet do najtrudniejszych zadań. Urządzenie można wrzucić do skrzynki narzędziowej lub zrzucić z drabiny. Na pewno to zniesie. W standardowym wyposażeniu znajduje się nawet winylowa torba transportowa, która zapewnia lepszą ochronę i wygodę. Opcjonalny zestaw MAG-KIT (w zestawie z wybranymi modelami wymienionymi poniżej) zapewnia mocną taśmę magnetyczną, która umożliwia zawieszenie urządzenia MicroScanner na stojakach, korytach kablowych lub organizerach przewodów.

 

 

Tabela porównawcza
  MicroScanner2 MicroScanner PoE
Skrętka dwużyłowa (Rj-11, Rj-45)
Mapa przewodów yes yes
Długość/odległość do awarii yes yes
Koncentryczny
Długość/odległość do awarii yes  
Identyfikacja usługi
Raporty o maksymalnej klasie mocy   yes
10/100/1000BASE-T yes yes
2,5GBASE-T, 5GBASE-T, 10GBASE-T   yes
Power over Ethernet Wykrywanie 802.3af Raporty dot. klasy i mocy dla 802.3af, .3at i .3bt
Tonowanie analogowe i cyfrowe yes yes
Opcjonalne zdalne identyfikatory yes yes

 

MS-POE-KIT

Tester MicroScanner™ PoE wyświetla dostępne klasy PoE (0-8) z urządzeń 802.3at, .3af i .3bt, napięcie z pasywnych źródeł PoE, dostępne usługi (do 10G Ethernet), długość kabla, mapę przewodów i odległość do usterki. Zestaw ten zawiera również sondę IntelliTone Pro 200 wykorzystującą cyfrowy sygnał do śledzenia aktywnych kabli danych, sześć zdalnych identyfikatorów używanych do lokalizacji badanego kabla oraz taśmę magnetyczną do zawieszenia pozwalającą powiesić tester na pobliskiej powierzchni magnetycznej lub na haczyku.

Pobierz kartę katalogową: Tester do weryfikacji okablowania MicroScanner PoE [PDF]

Prezentacja produktu video: MicroScanner PoE VIDEO

Przejdź do naszego sklepu: MS-POE-KIT

MS-POE-KIT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

office@assmann.pl
tel. 71 326 71 40
kontakt »

Wypożycz tester

W celu wypożyczenia testera skontaktuj się z nami:

office@assmann.pl
tel. 71 326 71 40
wypożycz tester »

Szkolenia

Firma ASSMANN jest jedynym oficjalnym certyfikowanym organizatorem szkoleń CCTT Fluke Networks (Certified Cabling Test Technician) w Polsce.

zobacz szczegóły »

Newsletter

Poinformujemy Cię o terminach zbliżających się szkoleń CCTT, promocjach, nowościach i podeślemy trochę wartościowej wiedzy. Zapisz się!